החדשנות וההמצאה הן הרוח החיה בבסיסה של חברת Sachtler, המיובאת רשמית לישראל על ידי A.B.S.

החברה שייכת כיום לקבוצת Vitec  המאגדת שירותים ופתרונות לאולפני שידור ולתעשיית הבידור. בין מוצריה החברה ניתן למצוא חצובות מקצועיות, ראשים בטכנולוגיית חיכוך שמן, מעמדים למצלמות, תיקים מיוחדים ואביזרים נוספים.

וונדלין זכטלר (Wendelin Sachtler) – צלם קולנוע, שחקן וממציא גרמני – פיתח בעצמו בשנת 1958 ראש חצובה מדגם "ג'יירו" שהיה לנקודת מפנה בתעשיית הסרטים. מעבר לתנועה בצירי האופקי (Pan) והאנכי (Tilt), החידוש הגדול של הראש היה במערכת ג'יירו שאפשרה לשלוט על תנופת התנועה של הציוד.

יחד עם אמונה גדולה מאוד במוצר החדש וגיבוי ממהנדסים רבים, הוא המשיך לפתח אותו בהתלהבות, התמדה יוצאת דופן והמון אמביציה. הביקורות החיוביות שקיבל על המצאתו הראשונה הראו ביקוש גבוה לראש החצובה החדש של Sachtler, והוא ניגש לתהליך ייצור המוני.

המפתח להצלחתו הגדולה של זכטלר, פרט ללוגו ה-S המיוחד אשר מזוהה עם חדשנות, הוא בכך שתמיד חשב צעד אחד לפני כולם. עבודתו כצלם קולנוע ותגובות שקיבל מלקוחותיו הדריכו אותו לאורך כל הדרך, והוא התייחס בכובד ראש לתמורה שצלם ציפה לקבל מהציוד שלו: עמידות, אמינות ומושלמות.

החברה נותרה נאמנה לעקרונות של מייסדה, ועבור תעשיות הקולנוע והטלוויזיה מוצרי זכטלר הם סימן לאיכות, אמינות וחדשנות כבר יותר מ-50 שנה.


מוצרי Sachtler