מיום הקמתה חברת ABS (להלן: ABS) דוגלת ופועלת למען שוויון, אי אפליה ושרות נגיש לאנשים עם מוגבלות. ABS, רואה חשיבות רבה בהענקת שירות שוויוני ונגיש לכל תושבי ישראל, ובכללם אנשים עם מוגבלויות.
ABS נמצאת בתהליך מתקדם של הנגשת, כלל השירותים ללקוחותיה, ובכלל זה המבנים בהם שוכנת החברה, שירות המוקד הטלפוני ואתר האינטרנט.
ההנגשה באה לידי ביטוי בהיבטים פיזיים (רמפות, מעליות, שירותים, שילוט, דלפקים) ובהיבטים של מתן השירות (הדרכה, הכוונה, מילוי טפסים, שירות פרונטלי).
אתר נגיש
אתרי האינטרנט של החברה הינם "אתרים נגישים" ברמת AA.
אתר נגיש מאפשר לאנשים עם מוגבלות להפיק ממנו תועלת מירבית הדומה לתועלת שמפיקים אנשים ללא מוגבלות. לשם כך האתר צריך לעמוד בדרישות תקן 5568 של מכון התקנים הישראלי.
אתר נגיש מאפשר לאנשים עם מוגבלות להשתמש בו:

  • לגלוש ולפעול באתר ע"י מקש ה- TAB והחצים וללא צורך בשימוש בעכבר.
  •  עושה שימוש בכותרות לטובת גלישה נוחה ואפקטיבית יותר לקוראי מסך
  •  מדגיש קישורים במספר אופנים
  •  בעל כותרות לסרטי וידאו
  •  ועוד

הסדרי נגישות - מבנים


משרדי ABS נמצאים במבנה נגיש, כאשר המשרדים עצמם מצויים בקומת הקרקע. העליה לאולם התצוגה נעשית באמצעות מעלית נגישה.


שירותי הנגשה לאנשים עם מוגבלויות

ליווי אנשים עם מוגבלות בשמיעה או בראיה - אנשים עם מוגבלות בשמיעה או בראיה מקבלים ליווי על פי בקשה מרגע ההגעה לבנין החברה, דרך כל זמן שהותם במשרדי החברה ועד יציאתם.


דרכי פנייה לבקשות והצעות שיפור בנושא נגישות

אם במהלך הגלישה באתר נתקלת בבעיה בנושא נגישות, נשמח לקבל ממך הערות באמצעות פניה טלפונית: 03-7682000, או באמצעות פנייה במייל לממונה על הנגישות: [email protected] וכן באמצעות האתר (טופס צור קשר)


ניתן לפנות אלינו באמצעות מייל או האתר.

אנשים עם מגבלה בשמיעה, המתקשים לשוחח בטלפון, יכולים לפנות לחברה באמצעות המייל: [email protected] או באמצעות ב"טופס צור קשר" באתר. המענה יבוצע בהקדם האפשרי ועד 3 ימי עסקים.


נגישות אתר האינטרנט

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.
התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי.
יש לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, ייתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.

תקינה - האתר נתמך ע"י הדפדפנים נפוצים, בגרסתם העדכנית ביותר ולשימוש בטלפון הסלולרי.
מבנה - מבנה האתר מושתת על ניווט נוח וברור ותפריטים הבנויים באמצעות רשימות המאפשרים התמצאות קלה, פשוטה ומהירה.
תוכן – החברה פועלת לכתיבת התכנים בצורה פשוטה, ברורה ונהירה.


הגדלת התצוגה באתר

גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל את התצוגה באתר יכולים לעשות זאת ע"י לחיצה בו זמנית על המקשים Ctrl"" וְ "+" (קונטרול ופלוס). כל לחיצה על צמד המקשים האלו תגדיל את התצוגה ב-10%. כדי להקטין את התצוגה יש ללחוץ בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "-" (קונטרול ומינוס).


הפעלת האתר באמצעות מקלדת

גולשים המתקשים בהפעלת עכבר יכולים לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על Enter תפעיל את הקישור המסומן ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.


תמיכה בטכנולוגיות מסייעות

אתר זה הינו אתר נגיש המותאם לצפייה גם לאנשים עם מוגבלות ומאפשר תמיכה בתוכנת קריאת מסך. כדי לוודא את נגישות התוכן ,האתר נבדק בתוכנת קרא מסך NVDA.

ייעוץ הנגשת אתר האינטרנט בוצע על ידי חברת מיקרוליין בע"מ.