תחום צילום הווידאו מתפתח בקצב מסחרר. מדי שנה מציגות יצרניות המצלמות חיישנים חדשים ומעבדים מתקדמים המשיגים איכות צילום מדהימה ומציבים רף גבוה יותר בכל פעם מחדש. מצלמות וידאו נחלקות לקטגוריות שונות – לכל אחת יתרונות וחסרונות משלה, וכל קטגוריית מצלמות תתאים לדרישות אחרות. לפני שנסביר על כל אחת, נזכיר שמעבר למצלמות שתוכלו לרכוש כאן באתר ABS, אנחנו ממליצים להקדיש חלק מהתקציב לציוד נלווה: תיק צילום איכותי, סוללה רזרבית, כרטיס זיכרון חזק שיתמודד היטב עם הקלטה באיכות 8K, ציוד סאונד ותאורה אם נדרש ועוד.


מצלמות וידאו עם עדשה קבועה

מצלמות וידאו עם עדשה שאינה ניתנת להחלפה. קיימות מצלמות כאלו לקטגוריית צילום ביתית או חובבנית, ולקטגוריית צילום מקצועית. ההבדלים נובעים בעיקר מגודל החיישן – ככל שהחיישן גדול יותר, איכות התמונה גבוהה יותר ומתקבל קובץ עשיר יותר בפרטים. כמובן שגם איכות העדשה הקבועה קובעת את התוצר הסופי – ואת המחיר. למצלמות וידאו עם עדשה קבועה יש אורך מוקד גדול המתבטא בזום אופטי X18 ומעלה, ובדגמים המקצועיים תוכלו למצוא גם חיבורי אודיו בתקן מקצועי (למשל כניסות XLR למיקרופון קונדנסר), טווח דינמי רחב, מהירויות תריס גבוהות, התמודדות טובה יותר עם תנאי תאורה קשים והקלטה באיכות שידור. חברות מובילות בקטגוריה זו: SONY, PANASONIC, DATAVIDEO.

לכל הדגמים מסוג מצלמת וידאו עם עדשה קבועה לחצו כאן


מצלמות וידאו עם עדשה מתחלפת

מצלמות וידאו עם עדשה מתחלפת פותחות בפניכם אפשרויות צילום מגוונות ואינן מגבילות אתכם באורך המוקד או הצמצם. בעולם הקולנוע והטלוויזיה מקובל לצלם עם עדשות פריים הנחשבות איכותיות יותר מבחינה אופטית, וכאן יש לכם הזדמנות אמיתית ליהנות ממגוון גדול מאוד של אפשרויות צילום ועדשות שונות. באתר ABS תמצאו מצלמת וידאו עם עדשה מתחלפת הכוללת חיישן Crop או חיישן Full Frame, כמו גם קיטים הכוללים מצלמה ועדשה. בין היצרניות הידועות בתחום נזכיר את חברת ARRI היוקרתית, PANASONIC עם סדרת Lumix ודגמי S1 עם חיישן פול פריים או דגמי GH6 עם חיישן קרופ, SONY עם דגמי PXW המיועדים לשוק המקצועי, וכמובן את Blackmagic שהשיקה את Studio Camera לשידורי Live באיכות 4K, ומתאימה לעדשות פנסוניק ואולימפוס בזכות תושבת M4/3.

לכל הדגמים מסוג מצלמת וידאו עם עדשה מתחלפת לחצו כאן

מצלמות וידאו PTZ

מצלמות Pan, Tilt, Zoom המיועדות לשידורים חיים בבתי ספר, בתי תפילה, תוכניות ספורט, תוכניות ריאליטי, קונצרטים, מופעים ועוד. מצלמות PTZ כוללות מנוע זום, צידוד ועלרוד, ומאופיינות בעדשה קבועה עם חיישן קטן המפיק וידאו באיכות גבוהה. מצלמות PTZ המקצועיות שמייבאת ABS מבית DataVideo, BirdDog ו-Marshall תומכות במהירות תריס גבוהה (עד 60fps), חיבורי Ethernet ו-3G-SDI, ובחלק מהדגמים גם חיבור PoE המאפשר העברת מתח, אודיו, וידאו ושליטה על גבי כבל רשת בודד.
מצלמות וידאו זעירות – מצלמות אלו מיועדות לצילומים בזוויות מאתגרות ומתאימות לשידורי ספורט, חדשות, ריאליטי, קונצרטים, מוסדות ממשלתיים, בתי תפילה ועוד. יתרונן טמון בעיקר בממדים הזעירים, אך עם זאת הן כוללות מפרט טכני של מצלמות וידאו מתקדמות. חברת Marshall מייצרת מצלמות וידאו זעירות שחלקן אף מאפשרות החלפת עדשות. מצלמות אלו כוללות בחלק מהדגמים גוף אלומיניום עמיד, חיישני Sony, טכנולוגיית Tri-Level (Genlock) לסנכרון, זום אופטי, חיבורי 3GSDI ו-HDMI בגודל מלא וצילום באיכות 1920X1080P או 1920X1080i במהירויות תריס שונות - 60/59.94/50/30/29.97/25/24/23.98fps.