תאורה לצילום קולנוע ווידאו תוצרת Aputure

חברת Aputure המיובאת רשמית על ידי A.B.S, נוסדה בשנת 2005 בזכות יוצרי קולנוע וצלמי וידאו שחלמו ליצור ולהפיק תוכן עם ציוד תאורה איכותי במחיר נוח. מאז ועד היום סללה החברה את מקומה אל צמרת תעשיית הקולנוע והווידאו, והיא מציעה מגוון רחב של פתרונות תאורה חדשניים הנמכרים היטב בעשרות מדינות.

כיום Aputure מתמקדת בייצור ופיתוח של תאורות לד במבחר עוצמות וגדלים, כמו גם מוניטורים, מיקרופונים ומערכות Follow Focus. מוצרי החברה ידועים בשילוב מצוין של תמורה גבוהה במחיר משתלם, ומשמשים את טובי הצלמים ואנשי הקולנוע והווידאו בארץ ובעולם.

 

 Aputure: תאורת לד מקצועית לקולנוע ווידאו

מהפכת הלדים שהתחילה אי שם בשנות ה-60 של המאה הקודמת שינתה לחלוטין את עולם התאורה, ולא פסחה גם על צילום הווידאו המקצועי. את גופי התאורה המיושנים שזללו חשמל, הפיצו חום רב ואתגרו את גבם של צלמים ואנשי התאורה, החליפו תאורות לד מתקדמות וחדשניות המציעות יתרונות רבים: משקל נמוך ויכולת ניוד גבוהה, חיסכון רב בחשמל, אורך חיים גבוה, אפשרויות שליטה מרחוק באמצעות טלפון חכם או בקרי שליטה, אפקטים מובנים, קשת צבעים רחבה, עוצמת לובן משתנה ועוד.

אחת השחקניות המשמעותיות שנכנסו לתחום תאורת הלד המקצועי היא Aputure. אנשי קולנוע ויוצרי וידאו שהקימו את החברה הסינית ב-2005, ביקשו ליצור מוצרים איכותיים במחירים נוחים, אך מבלי לגרוע מאיכותם. בשונה מחברות אחרות, Aputure מקפידה גם לחדש ולהציע דגמים של גופי תאורה מתקדמים לתעשייה המקצועית והביתית.


מאירים את התעשייה בטכנולוגיות חדשניות

פנס לד Aputure NOVAP300C נמנה על סדרת נובה המקצועית של Aputure ומצויד בטכנולוגיית RGBWW LED המשלבת חמישה לדים בשבב אחד, לצורך הפקת אור רך בעוצמה מרבית של 300W. דרגת דיוק הצבע של נובה 300C עומדת על 95 CRI/TLCI, בעוד שלרשותכם טווח טמפרטורת צבע מרשים של 2000K-10000K, ובנוסף ניתן להפעיל אותו עם אפליקציית Sidus Link מהטלפון החכם.


 

אבל אפוצ'ור לא עוסקת רק בפנסי לד גדולים, אלא גם בתאורות קטנות שעושות מהפכות ענק. יש לו הברגת נורה רגילה E27 שאפשר להבריג לכל גוף תאורה, וגם סוללה פנימית המספיקה ל-70 דקות תאורה בעוצמה מלאה. טווח הטמפרטורה נע בין 2000K-10000K ואת צבע התאורה תוכלו לבחור ישירות מהאפליקציה.

עם רמת דיוק צבע גבוהה של CRI 96, אפשרות דגימת צבע להטמעה, טכנולוגיית Sidus Mesh להפעלה ושליטה מרחוק על אפקטים, בהירות וטמפרטורה, וגוף העשוי ממעטפת אלומיניום קלה וחזקה – פנס לד אפוצו'ר אקסנט B7C יתאים גם לסט צילומים מאתגר שבו אין אפשרות לעבוד עם גנרטור.

המקצוענים שביניכם ייהנו מאוד מסדרת LS. לדוגמה, פנס לד Aputure LS 300X שתוכנן במיוחד לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, מציע תאורה בעוצמה מרבית של 56 אלף לוקס למרחק של 1 מטר (בשימוש עם Fresnel X2), יחד עם רמת דיוק צבע של 96CRI/TLCI. כפנס מקצועי המיועד לעבודה אינטנסיבית, אפוצ'ור LS 300X מעניק בדיוק את מה שאתם צריכים על סט הצילומים: גוף אלומיניום עם מערכת קירור שקטה לחלוטין, בחירת צבעים ישירות מהבקר המצורף, מגוון אפקטים מובנים, וקישוריות בלוטות' לשליטה מהטלפון החכם על טמפרטורה, עוצמת תאורה ועוד.

 

 

לעומתו, פנס לד Aputure LS C120d II מציע עוצמה מרבית של 130 אלף לוקס וטמפרטורת צבע של 5500K. הוא נמנה כמובן על סדרת LS המקצועית של Aputure ולכן מיוצר מאלומיניום וכולל צלעות קירור מנחושת עם מאוורר שקט במיוחד. בנוסף, בקר השליטה עשוי גם הוא מאלומיניום תעופתי ומצויד במחברי NEUTRIK איכותיים.

מזוודת לדים נטענת

דמיינו שיכולתם להסתובב עם כמה לדים קטנים ועוצמתיים שאפשר להצמיד לכל מקום, להטעין אותם על הדרך ולהאיר איתם כל סט צילומים. מסתבר שאפוצ'ור חשבו על זה לפני כולם כשהציגו לעולם סט 4 פנסי לד Aputure MC 4 RGBW וסט 12 פנסי לד Aputure MC 12 RGBW מהפכניים: הם נועדו ליוצרי וידאו עצמאיים המחפשים פתרונות תאורה ניידים, זמינים ועוצמתיים, וכוללים מזוודה קשיחה המטעינה אותם כשאינם בשימוש.


 

פנס לד Aputure MC RGBW מציג ביצועים מדהימים במארז קטן וחכם. ניתן לבחור טמפרטורת צבע בטווח של 32000K-6500K ורמת דיוק צבע של 96CRI/TLCI, לשלב אפקטים מובנים ולשלוט על באמצעות טלפון חכם עם אפליקציית Aputure. וזה לא הכול: תוכלו להאיר איתו במקביל לפנסי MC RGBW נוספים, להטעין אותו מ-0 ל-100% תוך 90 דקות, לדגום צבעים ולהטמיע בפנס, וכמובן – להצמיד אותו למשטחים מתכתיים באמצעות מגנט מובנה.

 

יתרונות תאורת LED של APUTURE

לד, או כפי שנקרא באנגלית LED – Light Emitting Diode, הוא רכיב אלקטרוני הפולט אור כאשר עובר דרכו זרם חשמלי. הלדים הראשונים הומצאו כבר בשלהי שנות ה-50, כשבשנת 1957 גילה רובין בראונסטין שעבד ב-RCA, פליטת אור אינפרא-אדום ממוליך למחצה.

במשך שנים רבות יוצרו דיודות הפולטות אור ירוק, אדום, כתום וצהוב. תאורת הלד הלבנה שרובנו מכירים פותחה רק בשלבים מאוחרים יותר, אבל שמרה על אותם תכונות ויתרונות זהים לכל תאורות הלד: עמידות גבוהה – בשונה מנורות רגילות, נורות לד אינן שבירות. בזכות גודלן המזערי הן עמידות למכות ולזעזועים ואף ניתן לשנע אותן ללא בעיה.

כמו כן, תאורת לד מציעה אורך חיים גבוה במיוחד של כ-60 אלף שעות עבודה בממוצע, לעומת 1,000 שעות עבודה בנורת ליבון רגילה. בנוסף, תאורת לד חסכונית ביותר מ-60% בצריכת החשמל, ולכן גם שומרת יותר על איכות הסביבה.