• הבחירה שלך:
מותג
מחיר
  למיין מוצרים ע"פ:
  מצלמת אקסטרים DJI OSMO ACTION 4 ADVENTURE
  7 ימי עסקים
  DJI
  מצלמת אקסטרים DJI OSMO ACTION 4 STANDARD
  7 ימי עסקים
  DJI
  ייבוא רשמי

  מצלמה דיגיטלית - סוגים שונים וייחודיות לכל סוג

  דרך ארוכה עשו המצלמות הדיגיטליות מאז שהושקו לפני קצת יותר מכמה עשורים ועד היום. טכנולוגיית הצילום הדיגיטלי, זו המאפשרת לחיישן אלקטרוני להקליט את התמונה כקובץ דיגיטלי ולא על גבי סרט צילום כבעבר במצלמת פילם – הפכה זמינה ופופולרית יותר מתמיד. מעבד מובנה DSP (Digital signal processing) ממיר את התמונה הנקלטת בחיישן המצלמה לקובץ מחשב, ושומר את הקובץ בכרטיס הזיכרון של המצלמה המשמש לאחסון התמונות – או מזרים אותה תוך כדי צילום לאמצעי חיצוני בתקשורת אלחוטית.
  המצלמה הדיגיטלית מציגה איכויות צילום פנומנליות לצד יכולות בינה מלאכותית כמו מיקוד לפי זיהוי אוטומטי של פנים, כלי רכב, ציפורים ועוד. לצד יכולות הסטילס החשובות, מצלמות דיגיטליות מציבות רף גבוה יותר ויותר מדי שנה ליכולות צילום הווידאו, ומתאימות מאוד לצילום סרטונים וקליפים באיכות וידאו שעד לפני כמה שנים הייתה שמורה למצלמות אולפן.

  מצלמות דיגיטליות נחלקות לכמה קטגוריות. חלק מהן כמעט ולא קיימות, אבל כדאי להזכיר אותן:

  מצלמה דיגיטלית קומפקטית (כיס)

  מצלמות כיס דיגיטליות הולכות ונעלמות לאחר שאת מקומן תפסו מצלמות הטלפונים החכמים. מצלמות הכיס כללו לרוב חיישן קטן, זום X3, איכות תמונה בינונית ויכולות וידאו מוגבלות. כאמור, עם עליית מצלמות הסמארטפון, רבים לא ראו בהן עוד צורך וייצורן הלך והתמעט עם השנים.

  מצלמה דיגיטלית דמוית SLR

  מצלמות אלו דומות בצורתן למצלמות DSLR אך היו בעלות מבנה גוף קטן יותר, אבל הציעו אחיזה טובה יותר למשתמש. לרוב הן כוללות זום אופטי X16 או יותר, ועדשה עם אורך מוקד דוגמת 25-400 מ"מ המתאים לסוגים רבים של צילום כמו טבע, נופים, טיולים, פורטרטים ועוד. היתרונות הם שעל המצלמה יש עדשה איכותית שתתאים לכל משימה, אך זהו גם החיסרון שכן מדובר בעדשה קבועה עם צמצם משתנה והיא אינה ניתנת להחלפה.

  מצלמה דיגיטלית DSLR

  מצלמות אלו החליפו את מצלמות ה-SLR המסורתיות וכללו חיישן Full Frame או קטן יותר לקבלת איכות תמונה גבוהה. אלו מצלמות כבדות יותר עם אפשרות החלפת עדשות, המצוידות במראה המשקפת את התמונה לעינית אופטית, בדומה למצלמות SLR ישנות. כיום, מצלמות דיגיטליות מסוג DSLR הפכו בעצמן ל"דור ישן" מאחר וחברות רבות הבינו את היתרונות הרבים הטמונים במצלמות ללא מראה.

  מצלמה דיגיטלית ללא מראה

  מצלמות אלו כוללות אפשרות להחלפת עדשות ופותחו במשותף על ידי אולימפוס ופנסוניק. הן נקראות Mirrorless משום שאין מראה המשקפת לעינית האופטית את התמונה. במקומה, הצפייה בפריים נעשית דרך עינית אופטית איכותית או דרך המסך. הסרת הפריזמה האופטית חוסכת משקל, מנגנון מראה מכני, משקל ונפח. מצלמות אלו כוללות אפשרות החלפת עדשה וחיישן Full Frame או Crop. הרעיון התקבל בברכה בקרב רוב יצרניות המצלמות הגדולות, וביניהן סוני, קנון, ניקון ופוג'י.

  מצלמה דיגיטלית פורמט בינוני

  מצלמות בפורמט בינוני מצוידות בחיישן גדול יותר מחיישן Full Frame. חיישנים אלה מבטיחים איכות תמונה גבוהה במיוחד הודות לרזולוציה גבוהה של 50MP ומעלה. דגמים אלה מיועדים בעיקר לצלמים מקצועיים הזקוקים לקבצים גדולים מאוד עבור הדפסות ענק. עלות מצלמות כאלו עם עדשות איכותיות יכולה לנוע בין כמה עשרות לכמה מאות אלפי שקלים. חברת Hasselblad אותה מייבאת ABS באופן בלעדי לישראל היא יצרנית מובילה של מצלמות פורמט בינוני.